Awaria zamka w drzwiach do samochodu. Co robić?

Awaria zamka w drzwiach do samochodu to drobna usterka, która może się zmienić w istny koszmar. Zawsze pojawia się nagle i najczęściej rujnuje nasze plany, choćby najważniejsze. Dlatego warto zabezpieczyć się przed taką sytuacją i dowiedzieć się, co zrobić, gdy zamek w drzwiach auta nagle odmówi posłuszeństwa. Na szczęście w tej trudnej sytuacji nie jesteś zdany na siebie!

awaria-zamku

Gdy nie możesz otworzyć auta…

…pojawia się problem. I to spory. Godziny pracy nie chcą się przesunąć, na dzieciaki czeka szkoła, a Ty właśnie się zorientowałeś, że nie możesz otworzyć samochodu. Wciskasz raz po raz guzik centralnego zamka i nic się nie dzieje. Próbujesz więc metody tradycyjnej. Wsuwasz kluczyk do zamka – nie obraca się!

Albo inna sytuacja. Po powrocie z zakupów wypakowujesz torby z bagażnika, zatrzaskujesz klapę i idziesz do domu. Następnego dnia ze zdumieniem odkrywasz, że kluczyki wyparowały. Nie ma ich w żadnej kieszeni kurtki, wieszak na klucze świeci pustką i jesteś o krok od zrobienia awantury każdemu podejrzanemu o przełożenie gdzieś Twoich kluczyków. Wreszcie uświadamiasz sobie, że są one dokładnie tam, gdzie je zostawiłeś – w zamkniętym bagażniku samochodu, do którego nie możesz się dostać. Kluczyk zapasowy schowałeś na wypadek takich sytuacji – tak dobrze, że sam nie pamiętasz, gdzie może się podziewać.

Sytuacje takie jak te wyżej opisane potrafią w jednej chwili przemeblować plan dnia całej rodzinie. Jeżeli zdarzyła Ci się awaria zamka w drzwiach samochodu albo wpadka z zatrzaśnięciem kluczyka, ochłoń i powstrzymaj się od drastycznych kroków. Da się to zrobić nieinwazyjnie!

Profesjonalne usługi awaryjnego otwierania aut

Osoby, które nie mogą się dostać do auta, a muszą dotrzeć do celu, chwytają się niekiedy desperackich kroków. Jakich? O to zapytaliśmy specjalistę z Pogotowia Zamkowego we Wrocławiu:

Pierwszym, co przychodzi do głowy w takich sytuacjach, jest wybicie szyby i wiele osób się na to decyduje. To samo w sobie jest niekomfortową sytuacją, która pogłębia się, gdy akurat panuje mróz albo leje deszcz, nie wspominając o tym, że samochód bez szyby jest narażony na kradzież. Znam też przypadki osób, które w sytuacji zatrzaśnięcia zamka w drzwiach uruchamiały sieć kontaktów i na pomoc wzywały… złodziei aut.

Ty nie musisz uciekać się do tak barbarzyńskich metod. Wystarczy wezwać fachowców. Firmy takie jak Pogotowie Zamkowe dysponują sprzętem i umiejętnościami, dzięki którym w kilka chwil drzwi zostaną otwarte bez jakiegokolwiek naruszania mechanizmów. Prawie jak za sprawą magicznego zaklęcia: „Sezamie, otwórz się!”. Jeden telefon i dzień uratowany!

śr. ocena 5 / głosów 5