Rodzaje ogrodzeń metalowych

Ogrodzenia metalowe są bardzo popularne. Wpływa na to przede wszystkim ich trwałość, ale tez duże walory estetyczne. W sklepach znajdziemy ogrodzenia metalowe w różnych wariatach, przez co bez trudu wybierzemy rozwiązanie pasujące do naszego poczucia estetyki i zasobności portfela. Jakie ogrodzenia metalowe warto wybrać? Odpowiedzi znajdziecie w tym poradniku!

ogrodzenia-metalowe

Ogrodzenia z siatki – tanie i uniwersalne

Siatka jest najtańszym dostępnym materiałem na ogrodzenie. Cieszy się dużą popularnością, ponieważ, poza niską ceną, wyróżnia ją także duża dostępność i łatwość montażu. Płot z siatki nie jest efektowny, ale też nie rzuca się w oczy – pasuje właściwie do każdego otoczenia, i dobrze zabezpiecza naszą działkę przed wtargnięciem na jej teren intruzów. Dobrze wykonane ogrodzenie z siatki będzie nam dobrze i długo służyć. Warto wybrać siatkę, która została pokryta warstwą zabezpieczającą ją przed korozją – najlepiej sprawdza się tutaj ocynk lub cienka warstwa tworzywa sztucznego, którym pokryte są druty składające się na siatkę. Warto też, przy wyborze takiego ogrodzenia zwrócić uwagę na grubość samych drutów – żeby ogrodzenie było solidne, każdy drut powinien mieć co najmniej 3 milimetry średnicy. Duży wybór ogrodzeń znajdziemy w ofercie firmy Zakład Produkcji Siatki Ogrodzeniowej PPHU Coda.

Ogrodzenia panelowe – solidny minimalizm

Ogrodzenia panelowe cieszą się ostatnio ogromną popularnością. Takie ogrodzenie wykonuje się z gotowych paneli, których montaż jest dziecinnie prosty – możemy zamówić elementy ogrodzenia i samodzielnie jest złożyć, nawet jeśli nie mamy żadnego doświadczenia w tego rodzaju pracach. Ogrodzenia panelowe prezentują się już bardziej elegancko i solidnie niż siatka, trudno jednak mówić o tym, by pełniły funkcję dekoracyjną. Takie ogrodzenie świetnie komponuje się z nowoczesną architekturą, dlatego używa się go przy wielu nowopowstałych budynkach. Zawsze jest pokryte solidną warstwą antykorozyjną, przez co może nam służyć naprawdę długo. To ogrodzenie jest nieco droższe od zwykłej siatki ogrodzeniowej, jednak jest też bardziej solidne i reprezentacyjne.

Ogrodzenia kute – zrobią wrażenie

Ogrodzenia kute, to najdroższa propozycja w tym poradniku. Takie ogrodzenie ma przede wszystkim dekorować nasze obejście. Jeśli dysponujemy sporym budżetem, a najważniejszy jest dla nas efekt estetyczny, to ogrodzenia kute doskonale się dla nas sprawdzą. Są one naprawdę piękne, solidne i ciężkie. Będą nam służyć bardzo wiele lat, chroniąc nasz teren prywatny przed niepożądanymi gośćmi.

śr. ocena 5 / głosów 5