Najlepsze pomysły na prezent ślubny

Ślub i wesele to wyjątkowe wydarzenie, zarówno dla pary młodej, jak i zaproszonych gości. Dlatego też warto zadbać o to, aby wybrany prezent ślubny był wyjątkowy i stał się pamiątką na lata. Niegdyś wśród pomysłów najczęściej znajdował się sprzęt AGD i wycieczki – teraz goście chcą, aby prezent spersonalizowany i oryginalny. Co warto podarować parze młodej, aby nie tylko sprawiało radość, ale również było częścią wspólnej historii przywołującej wspomnienia?

Prezent z duszą będący pamiątką na lata 

Wśród prezentów ślubnych, które cieszą się dużą popularnością są foto-książki. To idealny podarunek, w którym można umieścić wspomnienia z wielu chwil, przeżytych wspólnie z młodą parą. Książkę można uzupełnić życzeniami na nową drogę życia, które także mogą zostać wydrukowane i na stałe umieszczone w książce. Innym sposobem na uwiecznienie wspólnych wspomnień jest wydruk foto-kalendarza, w którym można umieścić ważne dla obdarowujących gości i pary młodej daty, a także wspólne zdjęcia. Niezastąpionym będzie także wydruk wspólnego zdjęcia w większym niż standardowy formacie.

Popularnością cieszą się też prezenty ślubne grawerowane. Mogą to być np. drewniane skrzynie z alkoholem, szklane kieliszki lub metalowe pudełko – podkreśla specjalista z firmy TOMCOLOR z Iławy. 

Warto podkreślić, że grawerowanie laserowe to technologia, która umożliwia umieszczenie życzeń bądź jakichkolwiek innych napisów nie tylko na przedmiotach z drewna, szkła lub metalu, ale także na papierze, tekturze, gumie, skórze, plexi oraz laminatach grawerskich. Tym samym prezent ślubny może mieć niepowtarzalny i wyjątkowy charakter.

Co jeszcze idealnie nadaje się na prezent ślubny?

Dużą grupę stanowią także prezenty funkcjonalne. Niektórzy goście decydują się np. na ofiarowanie parze młodej bonu do sklepu budowlanego lub meblowego. Nie brzmi to może romantycznie, jednak jest niezwykle praktyczne i świetnie sprawdza się u par, które właśnie wiją swoje wspólne gniazdko. Innym pomysłem na prezent ślubny jest haftowana pościel lub ręczniki. Tego typu zestaw poduszek i pościeli bądź różnych rozmiarów ręczników świetnie się prezentuje, a do tego jest niezwykle funkcjonalnym podarunkiem. Przydatne mogą okazać się także walizki, które można wykorzystać już w podróży poślubnej. Taki zestaw także jest praktyczny i z pewnością może posłużyć latami. Innym, równie wartościowym prezentem na ślub jest voucher na wyjazd do SPA. Przygotowania do ślubu spędzają parom młodym sen z powiek, dlatego należy się im solidny odpoczynek w wyjątkowym miejscu.

śr. ocena 5 / głosów 5