Zalety dwustronnych kominków.

Lubimy kominki za to, że zapewniają nam ciepło i przytulny klimat. Doskonale sprawdzają się jako dodatkowe źródło ciepła, pozwalając ogrzać się w chłodne jesienne i zimowe wieczory. Ogrzewanie nie jest jednak jedyną funkcją, jaką pełnią. Są również efektowną ozdobą wnętrza, szczególnie kiedy zdecydujemy się na dwustronny kominek. Czym się charakteryzuje i jakie zalety się z nim wiążą?

Czym charakteryzują się dwustronne kominki?

Dwustronny kominek jest ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym, ponieważ harmonijnie scala pomieszczenia. Umieszczamy go w ścianie pomiędzy salonem/kuchnią/jadalnia/sypialnią/przedpokojem, ciesząc się jego pięknem nie w jednej, ale w dwóch przestrzeniach.
Kominek dwustronny najlepiej sprawdza się w przestronnych, wysokich budynkach. Tam wygląda najbardziej efektownie i najpełniej pokazuje swój urok. Do instalacji takiego kominka konieczny jest przewód dymowy. Niezbędne jest także staranne przemyślenie, gdzie chcemy go umieścić? Obydwie szyby wkładu powinny być dobrze wyeksponowane, nie można ich zakrywać. Tym bardziej, że kominek dwustronny nie daje tak dużo ciepła, jak kominek tradycyjny. Dlatego należy go jak najmocniej uwydatnić – aby grzał również swoim widokiem.

Dlaczego warto mieć dwustronny kominek?

Choć kominek dwustronny ogranicza oddawanie ciepła, nie oznacza to, że jest gorszym rozwiązaniem. Wręcz przeciwnie, kominki dwustronne mają wiele zalet, które oczywiście poznamy.
Zalety kominków dwustronnych:

  • niezwykła ozdoba pomieszczeń i ogromne możliwości aranżacyjne. Kominek dwustronny z każdej strony może wyglądać zupełnie inaczej!
  • możliwość doboru odpowiednich gabarytów wkładu kominowego, w celu dopasowania go do wymiarów konkretnej ściany,
  • możliwość doboru dowolnej obudowy kominka, dopasowanej do wystroju wnętrza naszego domu. Można użyć drewna, cegła, stali – mamy pełną dowolność,
  • możliwość zabudowania kominka lub wyboru modelu wolnostojącego,
  • dwojaki sposób otwierania drzwiczek – z boku lub od góry,
  • możliwość zamontowania samoczyszczących szyb, mniej wymagających od pozostałych.

Kominek to inwestycja na lata. Dlatego nie warto zbytnio oszczędzać – tym bardziej, że kominek może być najbardziej oryginalnym dodatkiem naszego wnętrza. Gdzie kupić kominek? Najlepiej u producenta wkładów kominowych, takiego jak polski producent – firma Pama ze Stargardu. Znajdziemy tam wiele rodzajów wkładów kominowych, w tym opisane wkłady dwustronne, jak też wkłady tradycyjne czy z płaszczem wodnym. Wybór nie będzie prosty, ale z pomocą profesjonalistów w tym temacie na pewno podejmiemy dobrą decyzję!

śr. ocena 5 / głosów 5