Pomysły na oświetlenie dekoracyjne

Nawet najpiękniejsze mieszkanie lub dom bez efektywnego oświetlenia nie będzie wyglądał korzystnie – gdyż to właśnie od świateł zależy nastrój, który stworzymy. Dzięki oryginalnemu oświetleniu możemy może całkowicie zmienić optycznie wielkość, czy długość własnej nieruchomości. Dziś mamy szeroki wybór tego typu świateł dekoracyjnych; jak dobrać je do pomieszczeń, aby dobrze pełniły swoją funkcję?

Aktualne trendy

Coraz więcej osób odchodzi od tradycyjnych żyrandoli czy kinkietów. Obecnie panującym trendem są między innymi specjalne lampiony. Należy pamiętać, iż oświetlenie powinno pełnić nie tylko funkcję dekoracyjną, lecz również praktyczną, ponieważ ładnie wyglądające oświetlenie, nawet w ciemniejszych barwach, nie będzie korzystne dla osób, które mają słabszy wzrok, a wieczorami lubią czytać. Dlatego wszystko należy przemyśleć i dobrać odpowiednią alternatywę dla swojego domu. Można sprawdzić ofertę dobrych firm sprzedających oświetlenie dekoracyjne, jak na przykład firma Strefa Światła.

Oświetlenie LED

Jednym z najbardziej efektywnych dekoracji oświetleniowych jest także podświetlenie karniszy ledami. Aczkolwiek, aby mogły one pełnić funkcję oświetlenia ogólnego, trzeba pamiętać, aby rozmieścić równolegle nawet o kilkadziesiąt diod. Oczywiście na rynku możemy zdobyć różne kształty, rozmiary i ich kolory. Szczególną cechą oświetlenia ledowego jest to, że ma ono niezliczone możliwości dekoracyjne. Bardzo efektownie wygląda przy połączeniu z marmurem, drewnem czy cegieł, jak również nadaje się świetnie, jako podświetlenie obrazów lub rzeźb. Wszystko zależy oczywiście od tego, w jaki sposób chcemy, aby nasze mieszkanie wyglądało. Gdyż takie podświetlenie powodować będzie wrażenie wnętrza przytulnego i domowego. Sprawdzają się we wnętrzach, w których występuje częsta ingerencja w wyłączenia i włączanie świata. Gdyż przy oświetleniu ledowym nie będzie takiej potrzeby, a przy tym zaoszczędzimy kwotę za prąd, gdyż nie zużywają one dużą energii i są ekologiczne.

Dodatki świetlne

Kolejnymi pomysłami są takie kwestie, jak światło podłogowe w salonie, które generuje idealną aranżację dla wypoczynku. Świetne zastosowanie będzie więc miała w salonie, a jeszcze bardziej sprawdzi się przy kominku, oświetlenie w nietypowej formie, polegające na tym, iż punkty świetlne są zawieszone na specyficznych nitkach, oświetlenie w kolorach ombre, zastosowanie ażuru i abażuru, jak również zastosowanie oświetlenie w podświetlanych regałach, które świetnie będą się komponować z wysokimi i starymi wnętrzami, którymi chcemy dodać jeszcze więcej stylu i kunsztu.