Podstawowe wyposażenie szwalni

Szwalnia to obecnie nie tylko pomieszczenie przeznaczone do produkcji odzieży, ale także miejsce pracy twórców, którzy z wyrobów włókienniczych i dodatków tworzą prawdziwe arcydzieła. Podstawowe wyposażenie szwalni, niezależnie od jej charakteru, jest niezmienne. Są to oczywiście maszyny szwalnicze, krajarki, urządzenia prasowalnicze, stabilne stoły, czy manekiny. Przyjrzymy się im bliżej i sprawdzimy, co jeszcze może znaleźć się w szwalni.

Maszyny szwalnicze i urządzenia prasowalnicze

Bez wątpienia podstawą wyposażenia szwalnimaszyny szwalnicze, które możemy podzielić na domowe i przemysłowe. Maszyny szwalnicze, niezależnie od rodzaju, charakteryzuje mnóstwo parametrów, na przykład prędkość szycia, liczba nitek, regulacja naprężenia nici i oczywiście waga oraz wymiary. Wybór maszyn szwalniczych jest więc naprawdę szeroki. Kolejny ważne elementy wyposażenia szwalni to sprzęty, które służą do prasowania różnego rodzaju materiałów i gotowych wyrobów. Dostępne są między innymi:

  • wytwornice pary,
  • stoły prasowalnicze z wytwornicami pary lub stoły prasowalnicze do zasłon,
  • szczotki i pistolety parowe,
  • stoły do stabilizacji dzianin.

Akcesoria i części do maszyn szwalniczych oraz urządzeń prasowalniczych

W profesjonalnych firmach, które zajmują się dystrybucją maszyn krawieckich i urządzeń prasowalniczych, jak OMB Group z Łodzi, znajdziemy nie tylko wymienione wyżej sprzęty, ale także części zamienne do nich oraz środki konserwacji i czyszczenia. Dostępne są także inne elementy wyposażenia stanowisk pracy w szwalni, jak podstawy z regulowaną wysokością blatu, obrotowe krzesła z możliwością regulacji oparcia i wysokości siedzenia, czy lampki LED do maszyn, które zapewniają doskonałą widoczność na stanowisku pracy. Wśród akcesoriów znajdziemy również dodatkowe narzędzia i gadżety, na przykład ostrzące paski, szpulki, czy stopki. Do urządzeń prasowalniczych w ofertach dostępne są również elektrozawory, regulatory ciśnienia, termostaty, czy elektroniczne regulatory temperatury.

Manekiny krawieckie i wyposażenie krojowni

W szwalniach, które zajmują się tworzeniem odzieży, nie może zabraknąć krawieckich manekinów. Na rynku dostępne są manekiny damskie, męskie i dziecięce. Dobrej jakości manekiny nadają się świetnie do codziennej pracy. Można na nich szyć odzież przeznaczoną na każdy typ sylwetki. Najlepsze manekiny mają opcję regulacji wymiarów w biuście, talii i biodrach. Najpopularniejsze są dziś manekiny z piankowym pokryciem, w które można łatwo wbijać w szpilki, ze stojakiem, który pozwala na łatwą regulację wysokości figury. Na koniec warto wspomnieć, że do wyposażenia szwalni zaliczamy także wyposażenie krojowni, a więc stoły krojcze, noże i nożyczki krawieckie, czy urządzenia służące do cięcia lamówek.

śr. ocena 5 / głosów 5