Jak zaaranżować sypialnię w stylu loftowym?

Z każdym rokiem styl loftowy staje się coraz bardziej popularny w naszych wnętrzach. Jest on surowy i oszczędny, a zarazem może być przytulny i efektowny. Sypialnia w stylu loftowym to rozwiązanie dla tych osób, które cenią sobie niebanalne aranżacje oraz nie stronią od ekstrawagancji. W naszym artykule podpowiadamy, jak można urządzić taką sypialnię.

Metal, szkło i aluminium

Wnętrza loftowe to otwarte przestrzenie, wypełnione światłem i jasnym odcieniem barw. Swoim charakterem nawiązują one do stylu przemysłowego.

Jak wyjaśnia nasza rozmówczyni z firmy Manufaktura Snu, która powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na designerskie, nowoczesne, luksusowe, ręcznie robione meble industrialne:

Aranżacje w stylu loftowym opierają się na meblach oraz dodatkach, wykonanych z metalu, szkła, aluminium bądź tworzyw sztucznych. To na przykład charakterystyczne duże lampy, przypominające swoim wyglądem fabryczne oraz metalowe meble. Loft łączy w sobie funkcjonalność z designem. Wydobywa naturalny urok z surowych wnętrz.

Zalety mebli metalowych

Nim przejdziemy do loftowych aranżacji, poświęcimy jeszcze kilka zdań elementowi, na którym opiera się ten styl, a mianowicie metalowym meblom. Pośród zalet, jakie one posiadają, wymienić można między innymi: doskonały wygląd, łatwość w utrzymaniu czystości, wyjątkową solidność i trwałość oraz funkcjonalność. Ponadto metalowe meble wpisują się w rozmaite aranżacje, nie tylko loftowe, a to z uwagi na właściwości materiału, z którego są wykonane. Metal stanowi bowiem solidny materiał, łatwo poddający się obróbce. Dzięki temu poszczególne części mebli nie muszą być ograniczone prostym kształtem.

Najlepiej jest wybrać meble metalowe wykonywane ręcznie. Wówczas możemy zamówić modele uformowane zgodnie z naszymi oczekiwaniami i potrzebami. W ten sposób powstają bowiem designerskie i niepowtarzalne profile.

Loftowa sypialnia marzeń

Nasza wymarzona sypialnia w stylu loftowym może być wyposażona w meble wykonane wyłącznie z metalu. Możemy również stworzyć projekt, uwzględniający więcej niż jeden materiał. Projekt, w którym wykorzystane zostanie połączenie kilku surowców, w tym stylizowanych płyt i desek drewnianych, elementów ze stali chromowanej czy szkła. Poszczególne części mogą zostać także pomalowane, jeśli zależy nam na tym, aby ocieplić wygląd mebla.

Idealne połączenie w loftowej aranżacji sypialnianej stworzy metalowo-drewniane łóżko z metalową szafką oraz metalowo-drewnianym stolikiem bądź konsolą. Drewno ociepli nieco chłodny styl i nada mu naturalny rys, który w przypadku sypialni świetnie się sprawdzi. Sypialnia stanowi bowiem oazę wypoczynku, relaksu i snu. Drewno zaś sprzyja naszemu zdrowiu oraz dobremu samopoczuciu. Metalowa szafka nocna może z powodzeniem służyć również jako stolik, jeśli zależy nam na tym, aby w sypialni znajdowało się jak najmniej mebli. Jeśli zaś potrzebujemy wypełnić przestrzeń w większym stopniu, to zdecydowanie polecamy wówczas dodatkowo loftową konsolę na metalowych nogach i drewnianym blatem. Ta, podobnie jak łóżko, doda odrobinę ciepła i naturalnej nuty. Ponadto jest bardzo praktyczna i funkcjonalna. Może bowiem służyć jako toaletka, stolik lub pełnić rolę regału na książki. Wszystko w zależności od naszych potrzeb.

Meble w stylu loftowym, z uwagi na swoją prostotę i minimalistyczny design, można z powodzeniem przestawiać, dokonując wielu zmian aranżacyjnych w trakcie ich użytkowania. Dzięki temu nasza wymarzona loftowa sypialnia może wciąż zaskakiwać na nowo swoim wyglądem.

śr. ocena 5 / głosów 6