Czy warto zainwestować w szafę wnękową do mieszkania?

Niezależnie czy mieszkamy w małym mieszkaniu czy w dużym domu, większość z nas wcześniej czy później napotyka jeden wspólny problem: brak przestrzeni do składowania. Latem musimy przechować gdzieś nieużywane ubrania zimowe i na odwrót zimą. Jeśli uprawiamy sporty czy mamy inne pasje, często wiąże się to z kompletowaniem niezbędnego do tego sprzętu. Pojawia się problem: gdzie to wszystko trzymać, żeby nasze mieszkanie nie zaczęło przypominać mieszkań zbieraczy. Jest na to bardzo dobry sposób – szafa wnękowa.

Zalety szafy wnękowej:

  • Lepsze wykorzystanie przestrzeni

W każdym prawie mieszkaniu i domu znajdują się nieustawne wnęki, kąty, z którymi nie wiadomo co zrobić, miejsca pod schodami czy skosy. Idealnym rozwiązaniem jest ich zabudowanie i stworzenie dodatkowego miejsca do przechowywania. Stawianie w każdym pomieszczeniu wolnostojącej szafy, która zajmuje w sumie więcej miejsca, jest dużo mniej ekonomiczne niż zrobienie zabudowanej szafy na całej ścianie w sypialni, holu czy innym pomieszczeniu, w którym tego potrzebujemy.

  • Atrakcyjny wygląd

Zamawiając szafę, określamy jak będzie wyglądała. Kolor drzwi można dopasować tak, aby zlewały się z pomieszczeniem lub tak, żeby się wyróżniały i przyciągały uwagę. Do nowoczesnych wnętrz będą pasować fronty z mlecznego szkła. Jeśli to szafa mieszcząca garderobę, dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie lustra przynajmniej na jednych drzwiach. Lustra na całości z kolei powiększą optycznie każde, nawet najmniejsze pomieszczenie.

Drzwi takiej szafy mogą się otwierać tradycyjnie, harmonijkowo lub mogą być przesuwane. To rozwiązanie polecają specjaliści z firmy Artmebel w Tychach:

Szafy i szafki z drzwiami przesuwanymi pozwalają zaoszczędzić wiele miejsca w pomieszczeniu, a dodatkowo są bardzo pojemne, umożliwiają przechowywanie wielu ubrań lub innych przedmiotów.

  • Możliwość dowolnej organizacji zawartości

Wnętrze takiej szafy może się składać z dowolnych segmentów. Jeśli szafa ma służyć za garderobę, potrzebne będą drążki, półki i szuflady. Jeśli planujemy zrobić w niej spiżarnię, bardziej się przydadzą niezbyt wysokie półki, a jeżeli chcemy przechowywać tam rzadko używany sprzęt, to przydadzą się wysoko umieszczone i dosyć wysokie półki. Opcje można dopasować do naszych potrzeb i stylu życia.

Jak widać, warto mieć taką szafę. W elegancki i niewidoczny dla gości sposób zorganizujemy swoją przestrzeń życiową i wszystko będziemy mieć w jednym miejscu pod ręką. Jeśli dobrze zaplanujemy szafę wnękową przy projektowaniu, będzie nam służyć przez długie lata i zaoszczędzi dużo czasu marnowanego wcześniej na poszukiwania poupychanych w różnych miejscach przedmiotów.

śr. ocena 5 / głosów 5