Drzewko jako nietypowy pomysł na prezent

Pragniesz komuś podarować wyjątkowy prezent na wyjątkową okazję. Chcesz, żeby był on piękny i niepowtarzalny. Żeby obdarowany był zaskoczony, zachwycony i by każde spojrzenie na podarunek przypominało mu zarówno o okazji, jak i o darczyńcy jeszcze długi czas po wręczeniu upominku. Trudno jednak podarować coś niepowtarzalnego w dzisiejszych czasach.

Na rynku mamy wszystko: od wytworów kultury, przedmiotów kolekcjonerskich, wyrobów rzemieślniczych, aż po sprzedawane doświadczenia, jak np. skok ze spadochronem. Bardzo trudno jest wymyślić coś, czego jeszcze nie było. Czy na pewno? Kto z nas dostał kiedykolwiek w prezencie drzewo?

Drzewko może kojarzyć  się nam z niezbyt wizualnie atrakcyjnym prezentem. Szczególnie jeśli widzicie przed oczami typowe drzewko ze szkółki. Z bryłą korzeniową na wierzchu lub w typowej szkółkowej czarnej donicy, dalekiej od ideału piękna. Na szczęście doczekaliśmy się szerokiej oferty drzewek przygotowanych specjalnie po to, by je wręczać w prezencie.

Wbrew pozorom nie jest to też żadna nowoczesna moda. W Polsce w wielu regionach zachowała się piękna prastara tradycja sadzenia drzew dla upamiętnienia wyjątkowych wydarzeń w życiu rodziny, takich jak na przykład narodziny potomka. Drzewo takie potem przez wiele lat przypomina ten szczególny dzień.

Jak wybrać najodpowiedniejsze drzewko na prezent?

Wybierając drzewko na prezent, jak w przypadku każdego innego prezentu, dobrze jest wiedzieć coś więcej o osobie, którą chcemy obdarować.

W wypadku drzewka należy zdobyć kilka podstawowych informacji, żeby prezent z miłej niespodzianki nie zmienił się w utrapienie, z którym nie wiadomo co zrobić.

Przeznaczenie

Jeśli osoba obdarowana posiada ogród, to mamy właściwie nieograniczone pole do popisu. Ewentualnie jedynym ograniczeniem będzie tutaj jego wielkość. Przy niedużych ogródkach lepiej trzymać się odmian kompaktowych lub o kolumnowym pokroju, nieosiągających rozmiarów rzędu kilkunastu metrów wysokości i kilku metrów średnicy korony.

Jeśli drzewko będzie rosło w donicy na tarasie czy balkonie, lepiej będzie trzymać się odmian, które nie rosną zbyt wysoko i nie rozwijają bardzo bogatych systemów korzeniowych czy koron. Są to m.in: jabłoń, świerk, buk.

Jeśli drzewko nie będzie mogło trafić do ogrodu czy na taras, to nic straconego. Są również drzewka, które będą szczęśliwe w domowych warunkach. Eksperci z Podarujdrzewko.pl polecają do domu drzewko oliwne.

Wygląd

Tutaj już tylko wyobraźnia i gust osoby obdarowanej powinny być wyznacznikiem. Drzewka owocowe pięknie kwitną wiosną, jesienią obsypują się owocami. Niektóre odmiany drzew liściastych wyjątkowo urokliwie przebarwiają się jesienią. Natomiast iglaki będą cieszyć oko zielenią nawet zimą.

śr. ocena 5 / głosów 5