Dom mobilny dla każdego – przykłady aranżacji

Spośród wielu zalet domów mobilnych, takich jak funkcjonalność i energooszczędność, na uwagę zasługuje możliwość wykończenia tego typu obiektu w dowolnym stylu, dopasowanym do oczekiwań inwestora. Nie musimy więc wybierać gotowego rozwiązania, a możemy samodzielnie zadecydować o aranżacji wymarzonego domku. Jakie są przykładowe możliwości projektowania domów mobilnych?

dom-mobilny

Klasycznie i naturalnie

Klasyka nigdy nie wychodzi z mody – to powiedzenie znakomicie pasuje właśnie do aranżacji wnętrz, gdzie ponadczasowa elegancja cieszy się niesłabnącą popularnością, bez względu na zmieniające się trendy. Właśnie dla miłośników tradycyjnych rozwiązań powstają klasyczne style aranżacji domów mobilnych. Czym się one wyróżniają? Przede wszystkim ważny jest tu wybór wysokiej jakości drewna, którym wykończona zostanie konstrukcja. To właśnie drewniane materiały na ścianach i podłogach, meble z litego drewna, a także neutralne barwy dominują w klasycznej i naturalnej aranżacji. Do tego dochodzi wyposażenie inspirowane tradycyjnym, nieco folkowym stylem, np. góralskim. Wszystko to tworzy niezwykle przytulną, ale też elegancką całość.

Nowocześnie i firmowo

Nie da się ukryć, że nowoczesna aranżacja wnętrz to poważna konkurencja dla stylu klasycznego. Styl nowoczesny zyskuje wielu zwolenników wśród osób ceniących sobie nieszablonowe rozwiązania oraz innowacyjne technologie. Takie też są domy mobilne utrzymane w stylu nowoczesnym i firmowym, które znajdziemy w ofercie firmy Mobileheime. Dominują w nich modne kolory, w tym ponadczasowa biel i odcienie szarości, a także żywe akcenty, np. w postaci czerwonych dodatków. Projekty tego typu domów obejmują funkcjonalne rozwiązania i praktyczne materiały, takie jak PCV, MDF czy artykuły kompozytowe, np. drzwi. Nowoczesny design idzie w parze z innowacyjnymi technologiami, takimi jak ogrzewanie podłogowe, pompy ciepła czy fotowoltaika, które mogą zostać uwzględnione w projekcie.

Styl skandynawski

Styl skandynawski zawojował rodzimą branżę architektoniczną. To połączenie klasycznej elegancji, minimalizmu i zamiłowania do natury cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Domy mobilne utrzymane w tym stylu to przede wszystkim bogactwo wysokiej jakości materiałów drewnianych, np. podłogi z litych desek oraz tradycyjna konstrukcja z dwuspadowym dachem. Akcent pada również na detale, np. wykończenie mebli w stylu góralskim czy drewniane okiennice zewnętrzne. Wszystko to razem tworzy wysoce estetyczną całość i przytulny klimat we wnętrzach domu.

śr. ocena 5 / głosów 5