Do czego służą i czym się charakteryzują taśmy progowe?

Taśmy progowe służą do transportowania rożnego typu ładunków. To nowoczesne rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu sytuacjach. Takie taśmy umożliwiają wygodny transport nawet produktów mokrych i sypkich. Co powinniśmy wiedzieć na temat taśm progowych? Jakie są ich najważniejsze zalety? Jakie cechy je wyróżniają Odpowiedzi znajdziecie w naszym artykule.

tasma-progowa

Zalety taśm progowych

Taśmy progowe służą do transportu materiałów mokrych i sypkich. Ich najważniejszą cechą jest zastosowanie falban i progów, co pozwala na wygodny transport materiałów różnego typu. Takie taśmy sprawdzają się w wielu gałęziach przemysłu. Jakie są najważniejsze zalety taśm progowych? Pozwólmy sobie je wymienić:

  • Taśmy pozwalają na transport materiałów pod dużym kątem nachylenia (nawet 90 stopni).
  • Nowoczesne taśmy pozwalają też zmniejszyć opory ruchu, także przy zastosowaniu ograniczeń bocznych.
  • Takie taśmy mają też mniejsze zapotrzebowanie na energię niż inne, alternatywne rozwiązania do transportu podobnych ładunków. Można nimi wygodnie transportować ładunki także w małej przestrzeni.

Taśmy progowe znajdziemy w ofercie przedsiębiorstwa PPHU METTECH s.c. Taśmy progowe stosowane są więc w wielu różnego rodzaju zakładach przemysłowych, magazynach, oraz wszędzie tam, gdzie potrzebny jest wygodny transport produktów mokrych lub sypkich – także w pionie.

Typy taśm progowych

Warto wiedzieć, że taśmy przenośnikowe – do których zaliczamy taśmy progowe – występują w wielu różnych wariantach. Wyróżniamy między innymi taśmy przenośnikowe tkaninowo-gumowe, trudnościeralne i odporne na wysokie temperatury, taśmy PCV – tanie, uniwersalne, umożliwiające pracę w różnych temperaturach – od – 10 d + 80 stopni. Taśmy progowe profilowane – występują z progami w różnych kształtach, taśmy z prowadnicami – wspomagają prowadzenie taśmy, taśmy z falbanami bocznymi i wiele innych. Wybór tych taśm jest ogromny, a bez nich trudno jest dziś sobie wyobrazić działanie jakiegokolwiek zakładu produkcyjnego lub przetwórczego. Decydując się na konkretne rozwiązanie, pamiętajmy, by taśmy progowe kupować u sprawdzonego producenta – tylko w ten sposób mamy pewność, że to rozwiązanie będzie nam służyć przez naprawdę długi czas. Wybór odpowiedniej taśmy progowej pozwoli usprawnić proces produkcyjny, dlatego jeśli mamy wątpliwości na jakie rozwiązanie się zdecydować, skonsultujmy się z doświadczonymi pracownikami wspomnianej firmy Mettech.

śr. ocena 5 / głosów 4