Czym charakteryzuje się szlachetna kostka brukowa?

Kostka brukowa jest bardzo popularnym materiałem przede wszystkim ze względu na swoją trwałość, użyteczność i niską cenę. Jednak warto wiedzieć, że kostka brukowa może też być materiałem bardzo szlachetnym – trzeba tylko wiedzieć, jak ją wybrać. Jakie są cechy szlachetnej kotki brukowej? Na co zwrócić uwagę, kiedy szukamy kostki z najwyższej półki? Odpowiedzi znajdziecie w naszym artykule.

kostka-brukowa

Szlachetna kostka brukowa

Piękno klasyki – to może nam zagwarantować szlachetna kostka brukowa. Takie rozwiązanie sprawdzi się tam, gdzie chcemy połączyć wysoką estetykę, z dużą użytecznością nawierzchni. Kostka brukowa z linii classic charakteryzuje się stonowaną kolorystyką, która pasuje do każdego otoczenia. Taka kostka jest estetyczna, ale subtelna – nie zaburza wyglądu krajobrazu i nie odwraca uwagi od bryły budynku. Piękną, szlachetną kostkę brukową znajdziemy w ofercie przedsiębiorstwa Piedra Land Polska. Pojęcie szlachetnej kostki brukowej kryje kostkę najwyższej jakości, która charakteryzuje się nie tylko najwyższą jakością, ale także bardzo atrakcyjnym wzornictwem. Daleko jej od popularniej kostki brukowej, która jest rozwiązanie użytecznym jednak nieestetycznym.

Cechy szlachetnej kostki brukowej

Wybierając kostkę brukową dobrej jakości powinniśmy zwrócić uwagę na tamie parametry jak odporność na rozciąganie, czy poziom nasiąkliwości. Kostka powinna być też mrozoodpona. To, jak wytrzymała jest kostka, determinują użyte do jej produkcji surowce, czyli piasek, żwir, cement a także dodatki chemiczne, pozwalające nadać takiej kostce specjalne właściwości. Duże znaczenie ma także zastosowanie nowoczesnych maszyn do produkcji takiej kostki. Dzięki wibropasom możliwe jest zagęszczanie wyrobów brukowych i poprawienie ich parametrów twardości.

Wyprodukowana w ten sposób kostka z wiekiem nie będzie blednąć ani się kruszyć. Warto się zdecydować na to rozwiązanie, chociaż za taką luksusową kostkę brukową zapłacimy nieco więcej niż za kostkę tradycyjną. Wybierając luksusową kostkę brukową, pamiętajmy, że mamy do dyspozycji kostkę o różnych wykończalniach, dzięki czemu łatwo dopasujemy nawierzchnię do architektury i oprawy budynku. Żeby powstała piękna i unikalna kompozycja, warto skorzystać z porad profesjonalnego architekta. Kupując kostkę brukową zwracajmy uwagę także na jej grubość – inna odpowiada odjazdowi dla samochodów, a inna drodze dla pieszych. Musimy też wiedzieć, że piękna kostka brukowa nie wystarczy, by stworzyć ładną nawierzchnię – niezbędni są też do tego sprawdzeni fachowcy.

śr. ocena 5 / głosów 5