Nie tylko plażowanie, czyli nadmorskie atrakcje

Morze co roku przyciąga do siebie całe rzesze spragnionych słońca oraz odpoczynku turystów. Relaks oraz opalanie się na plaży to jednak nie wszystkie atrakcje, jakie dla swoich gości oferują nadmorskie miejscowości. Wybierając się nad polskie morze w sezonie letnim, możemy zobaczyć dużo więcej niż fale oraz gorący piasek. Jakie nadmorskie atrakcje warto obejrzeć podczas pobytu nad polskim morzem?

nadmorskie-atrakcje

Fokarium na Helu

Zanim jeszcze wybierzemy się nad morze, warto zarezerwować odpowiedni apartament. Ich duży wybór w dogodnych lokalizacjach oferuje np. Uno Apartments. Jeśli celem naszego wakacyjnego wyjazdu jest Hel lub jego okolice, warto na jeden dzień wybrać się do helskiego fokarium, w którym mieszkają sympatyczne bałtyckie foki. Jest to atrakcja, która z pewnością spodoba się najmłodszym, ale także i dorośli chętnie będą podziwiali zabawy tych sympatycznych zwierzaków. W fokarium warto pojawić się około godziny 11 i 14, kiedy to przypada pora karmienia fok. Możemy wtedy zobaczyć sztuczki oraz umiejętności prezentowane dla publiczności przez każdą z sześciu futrzastych mieszkanek fokarium. Oprócz fok, najmłodsi mogą także obejrzeć w fokarium wystawy, dzięki którym dowiedzą się wielu przydatnych rzeczy na temat morza oraz żyjących w nim zwierząt.

Słowiński Park Narodowy

Myśląc, że w Polsce nie ma pustyni, jesteśmy w dużym błędzie! W naszym kraju istnieje bowiem miejsce, które swoim wyglądem do złudzenia przypomina pustynny krajobraz znany z kręconych w Afryce filmów. Znajduje się on w Słowińskim Parku Narodowym, a jego główną atrakcją jest piasek oraz ruchome wydmy, których nie spotkamy w żadnym innym miejscu w Polsce. Będąc nad morzem, warto więc zrobić także krótki wypad do Słowińskiego Parku Narodowego i choć raz w życiu zobaczyć jego ciekawy i unikalny krajobraz.

Labirynt Park w Łebie

Kolejna warta uwagi propozycja na ciekawe spędzenie wolnego czasu nad morzem dla całej rodziny to Labirynt Park w Łebie. Jest to największy w naszym kraju naturalny labirynt ogrodowy w 3D, w którym naprawdę można się zgubić! Rozciąga się na łączną powierzchnię aż 5 tys. m2. Jego zwiedzanie oraz szukanie kolejnych baz to fantastyczna rozrywka dla całej rodziny. Szukanie właściwej trasy z pewnością ułatwi nam mapa labiryntu, którą każdy gość dostaje przy wejściu. Ze zwiedzania labiryntu z powodzeniem mogą skorzystać także najmłodsi członkowie naszych rodzin, dla których zostały przygotowane specjalne drewniane wózki.

śr. ocena 5 / głosów 5